Aromaterapia


Esenciálne oleje

Esenciálne oleje sú prírodné aromatické zložky, získavané z rastlín. Oleje môžu pozdvihovať náladu, upokojiť zmysly, či vyvolať silný emotívny zážitok. Použitie esenciálnych olejov však siaha ďaleko za hranice využitia ich vône.

Majú uzdravujúce účinky a od nepamäti sa využívajú pri mnohých ochoreniach a zdravotných problémoch. Certifikované čisté 100% prírodné oleje sú vhodné pre každú vekovú kategóriu.-doplním ďaľšie informácie o rôznych olejoch.

oils.jpg


Ako funguje aromaterapia?

Schopnosť esenciálnych olejov vplývať na myseľ i na telo z nich robí skutočne jedinečné terapeutické činitele.  Tri vlastnosti olejov, spolupracujúce v harmónii, dávajú aromaterapii široký záber jedinečných zdravotných benefitov: emocionálnych, fyzických a mentálnych.

CPTG®, certifikované čisté esenciálne oleje terapeutickej triedy sú silnými agentmi pre prirodzené zdravie kvôli svojej:

  • Vôni, prostredníctvom ktorej sa sila aromateckých molekúl dostáva priamo centrálnych častí mozgu, kde ovplyvňujú uvoľňovanie hormónov a neurotransmiterov, posilňuje imunitný systém a vyvažuje telesné systémy. Vôňa môže mať priamy vplyv na vaše emócie a pamäť, a umožňuje aromaterapii, aby mala silný účinný vplyv na skoro každý aspekt nášho zdravia.
  • Chémia a aktivita aromatických molekúl na bunky tela. V esenciálnych olejoch je približne 3,000 známych chemických zložiek, z ktorých všetky majú vedecky zdokumentované terapeutické činnosti.
  • Frekvencia umožuje olejom, aby doslova zvýšili energetické úrovne vášho tela, podporujú imunitu a lepšiu úroveň celkového zdravia.

Čo je to Technika AromaTouch™?

Technika AromaTouch™ revolučný koncept v aromaterapii a práci s telom. Je to neinvazívna aplikácia CPTG®, certifikovaných čistých esenciálnych olejov terapeutickej triedy, ktorými môžete posilniť štrukturálne a elektrické nastavenie svojho tela.

V podstate, AromaTouch je jemná masážna metóda, ktorá spája umenie aromaterapie a masáže. Môže sa vykonávať rôznymi spôsobmi, so skoro všetkými kombináciami olejov, v závislosti od potrieb, ktoré riešime. Pri tejto technike kinetická energia olejov vibruje na frekvenciách , ktoré pomáhajú obnovovať rovnováhu a správne  fungovanie slabých telesných systémov, a podporujú harmóniu v celej osobnosti: fyzickú, mentálnu aj emocionálnu.

Vo všeobecnoati Technika AromaTouch™ spočíva v tom, že kvapneme CPTG®, certifikované čisté esenciálne oleje terapeutickej triedy pozdž chrbticou vo výške asi šesť palcov, potom zapracujeme oleje do pokožky pohybmi hore chrbtom a nakoniec aplikáciou masáže a stimulácie chodidiel.