Akupunktúra


Akupunktúra je medicínska disciplína

Akupunktúra je medicínska disciplína, ktorá je v histórii medicíny najčastejšie používaným liečebným postupom overeným na nespočetnom množstve klinických pokusov, mnohých overených vedeckou a klinickou medicínou.

Pre diagnostiku, prevenciu a liečbu využíva špecifický systém bodov a dráh a to stimuláciou aktívnych bodov zavádzaním špeciálnych ihiel, alebo pôsobením iných fyzikálnych podnetov ako napríklad: tepla pri moxibuscií, tlaku pri akupresúre, elektrického prúdu pri elektroakupunktúre, laserového lúča pri laseropunktúre a pod.


Aurikuloterapia

Aurikuloterapia - akupunktúra ucha. Využíva poznatok o projekcii celého tela na malej ploche (uchu, rukách,nohách, tvári, vlasatej časti hlavy...), pričom napríklad na uchu, ako mikrosystéme nachádzame aktívne (citlivé ) body len za patologických okolností, zmeny sa môžu objaviť ešte pred klinickými príznakmi.

Akupunktúrna diagnostika

Akupunktúrna diagnostika a liečba predstavuje celostnú regulačnú a informačnú medicínu. Kvalifikovane vykonávaná akupunktúra je jednoduchá a bezpečná, nemá vedľajšie nepriaznivé účinky. Naopak tým, že pomáha redukovať množstvo používaných liekov chráni organizmus a zmenšuje nebezpečenstvo farmakopatológie, zároveň urýchľuje proces liečby.